Haberler

BOTAŞ Yangınlara Karşı Duyar Pompa ile Güvende !

BOTAŞ

Botaş, Türkiye Cumhuriyeti tarafından 15 Ağustos 1974 tarihinde imzalanan Ham Petrol Boru Hattı Anlaşması çerçevesinde kurulmuştur. Başlangıçta sadece boru hatları ile petrol taşımacılığı yapan Botaş ülkemizin artan enerji ihtiyacının karşılanması amacıyla 1986 yılından itibaren doğal gazın ticareti ve taşımacılığı ile ilgili faaliyetlerine de başlamıştır. Ülkemizin değerli kamu kurumlarından bir tanesi olan Botaş yangın güvenlik önlemleri kapsamında Duyar Pompa ürünleri kullanmaya karar verdi.

Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde bulunan İran’dan gelen gazın güvenli bir şekilde iletilmesinde önemli bir rol oynayan kompresör istasyonunda DNP 80-250 Yatay Uçtan Emişli 55kw Elektrik motorlu bir adet asıl ve 66 kw Dizel motorlu bir adet yedek olmak üzere 2 adet pompa ve tesisat kaçaklarını gidermek üzere 1 adet jokey pompadan oluşan yangın pompa seti kullanılmıştır. NFPA 20 standartlarına uygun olarak seçilen pompaların çarkları bronz, sızdırmazlık ise yumuşak salmastra ile sağlanmaktadır.

Türkiye’nin öncü kurumlarından olan BOTAŞ iş sağlığı ve güvenliğini anayasa haline getirmiştir, yasal mevzuatın ve standartların getirdiği şartları sağlamak yönünde ilerici ve proaktif adımlar atmaktadır. Duyar Pompa olarak; Botaş’ın yangın güvenlik alanında Duyar Pompa’nın sunmuş olduğu ileri teknoloji içeren, kaliteli, güvenilir ve enerji hassasiyeti yüksek pompaları tercih etmesinden dolayı büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz.

Related Posts