Haberler

Dolu Oyuncak’ın Tercihi de “Duyar Pompa”

Dolu Oyuncak

İş hayatına 1976 yılında başlayan ve bugün üretiminin %50’sini dünyanın farklı noktalarındaki 60 ülkeye ihraç eden Dolu Oyuncak, Duyar Pompa ürünlerini tercih etti. 

Sağlık Bakanlığı Oyuncak Yönetmeliğine ve standartlara uygun üretim yapan, çocuk sağlığına zararsız ham madde ve yarı mamul kullanan Dolu Oyuncak, Beylikdüzü’nde bulunan fabrikasında NFPA 20’ye uygun olarak DNP 80/315 Yatay Uçtan Emişli 110 kW elektrik motorlu 1 adet asıl ve 110 kW elektrik motorlu 1 Adet yedek olmak üzere 2 adet yangın pompası ve tesisat kaçaklarını gidermek üzere 1 adet joker pompa seti kullanıldı. Duyar Pompa uzmanlığı doğrultusunda seçilen yangın pompalarının çarkları bronz döküm, sızdırmazlık ise yumuşak salmastra ile sağlanmaktadır.

               Duyar Pompa adına değerlendirmelerde bulunan Marmara Bölge Müdürü Mehmet Özdemir; “Plastik oyuncak üretimi bir kalite sistemi içerisinde gerçekleştirilir. Plastik yanması sonucu kimyasal maddeler atmosfere salınır. Bu tür yangınların olmaması için yüksek çaba harcanmalı hem insan hem çevre sağlığını riske atmamak hem de maddi zararlara neden olmamak için iş güvenliği tedbirleri çok sıkı alınmalıdır. Dolu oyuncak firması hem uyguladığı kalite sistemi ile hem de tercih ettiği Duyar Pompa ürünleri ile tedbirlerini üst seviyede gerçekleştiriyor. Kendilerine bizleri tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz,” dedi.