Haberler

Polifarma İlaç’ın Yangın Güvenlik Çözümü Duyar!

Polifarma

Tekirdağ’da 77 dönümlük arazi üzerinde, 50 kişilik Ar-Ge ekibi ve onu destekleyen 150 uzmanla faaliyet gösteren yerli ilaç şirketi Polifarma, yangın güvenliği çözümü olarak Duyar Pompa ürünlerinden DSP grubunu tercih etti.

Serumda pazar lideri olan ve yoğun bakımda koronavirüs tedavisi gören hastalara damar yolu ilacı geliştiren Polifarma, Tekirdağ’ın Ergene ilçesindeki tesisinde DSP 150-315 Yatay Ayrılabilir Gövdeli 185 kW Elektrik Motorlu 1 adet asıl, DSP 150-315 Yatay Ayrılabilir Gövdeli 197 kW IVECO Dizel Motorlu 1 Adet yedek olmak üzere 2 Adet pompa ve tesisat kaçaklarını gidermek üzere 1 adet jokey pompadan oluşan yangın pompa seti kullanıldı. Duyar pompa uzmanlığı ile seçilen NFPA 20 uyumlu pompaların gövdeler pik, çarkları bronz, sızdırmazlık ise yumuşak salmastra ile sağlanmaktadır.

Tüm dünya pandemi sebebiyle zorlu bir dönemden geçiyor. Bu süreçte yerli ve milli bir şirket Polifarma, koronavirüs hastalığına yönelik çok önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Yoğun bakımda bulunan ve oral yoldan beslenemeyen hastaların tedavisinde kullanılmak üzere özel izinle ilaç üretimi gerçekleştiren Polifarma koronavirüsle mücadelede önemli bir görev üstleniyor. Duyar Pompa olarak 38 ülkeye 11 farklı ürün ihraç eden Polifarma firmasının çözüm ortakları arasında yer almak, ürettikleri çok değerli ilaçların yangın durumlarına karşı korunmasına katkı sağlamak hem ticari olarak hem de insani olarak bizleri çok mutlu ediyor. Dünya çapında hizmetler sunan şirketlerimizle olan iş birliğimizin artarak devam etmesini umut ediyoruz.