Haberler

Bayraklı Royal’de Duyar Pompa Teknolojisi

bayrakli royal temmuz 2024 POST 01 scaled

Bayraklı Royal’de Duyar Pompa Teknolojisi

Bayraklı Royal konutlarının yangın güvenliği Duyar Pompa’ya emanet. İzmir Karşıyaka’da İzka İnşaat tarafından yapılan Bayraklı Royal Konutlarında yangın güvenliği Duyar Pompa tarafından sağlanacak.

65 yıllık sektör tecrübesiyle pompa ve hidrofor sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alan Duyar Pompa prestijli projelerin tercihi olmayı sürdürüyor.

bayrakli royal 1

Çözüm Ortağı Duyar Pompa

Duyar Pompa söz konusu projede, NFPA 20 yatay uçtan emişli yangın pompa seti, OPUS serisi sirkülasyon pompası, dik milli hidrofor ve atık su pompasıyla çözüm ortağı oldu.

Projede, NFPA 20 uyumlu DNP 65-250 yatay uçtan emişli 37 kW elektrik motorlu 1 asıl, 1 yedek ve tesisat kaçaklarını önlemek üzere 1 adet jokey pompa ve genleşme tankından oluşan yangın pompa seti kullanıldı.

Projede ayrıca Motor Üzeri Frekanslı 2 pompalı Hidrofor seti, Opus serisi Frekans Konvertörlü Sirkülasyon Pompası ve Atık Su Pompaları da kullanıldı.

Bina teknolojileri, endüstriyel tesisler, enerji ve gaz üretim tesisleri için ihtiyaca en uygun pompa sistemleri sunan Duyar Pompa, prestijli projelerde yer almayı sürdürüyor.

Yangın Pompası Seti

NFPA 20 yatay uçtan emişli yangın pompa seti 1 adedi asıl, 1 adedi yedek pompa, 1 adedi tesisat kaçaklarını önlemek üzere jokey pompa ve genleşme tankından oluşuyor.

37 kW elektrik motorlu NFPA 20 uyumlu DNP 65-250 yatay uçtan emişli pompa, Duyar Pompa teknolojisiyle, tamamı yerli kaynaklarla üretilmekte olan yangın pompasıdır.

Yangın söndürme sistemlerine suyun basınçla ve sabit debiyle ulaşmasını sağlayan yangın pompası, yağmurlama sistemini (sprinkler), yangın hortumunu, hidrant tesisatını besler.

Yangın pompası ihtiyaca en uygun biçimde seçilir. Aksi takdirde yangın tehdidine karşı başarılı bir mücadele sağlayamaz. Bu noktada Duyar Pompa mühendislik çalışmasıyla ihtiyaca en uygun ve doğru pompa seçimi yapılmaktadır. Ayrıca Duyar Pompa’nın Satış Sonrası Hizmetleriyle, pompanın kullanım sürecinde de gerekli teknik destekler verilmektedir.

NFPA 20 Yangın Pompası

Frekans Konvertörlü Pompa Teknolojisi

Duyar Pompa yüksek verimli ve çevreci ürün gamıyla çözüm ortağı olduğu Bayraklı Royal Konutlarında yer alan Hidrofor ve sirkülasyon pompaları frekans konvertörleri sayesinde verimli enerji sunmaktadırlar. Frekans konvertörlü pompa teknolojisi, ihtiyaç duyulan maksimum yüke uygun olarak Duyar Pompa mühendisleri tarafından seçilmektedirler.

Frekans konvertörlü sirkülasyon pompa teknolojisi, ısıtma periyodunun %98’ine karşılık gelen kısmı yük ihtiyaçlarında frekansı düşürerek, pompanın gerçekte ihtiyaç duyulan değere daha yakın bir noktada çalışmasına olanak tanırlar. Böylece önemli bir enerji tasarrufu sağlarlar. Söz konusu pompa teknolojisiyle verimli enerji sarfiyatına ulaşılmaktadır. Enerji verimliliğini etkileyen bir diğer konu ise, pompaların seçimine ilişkindir. Eğer pompa yanlış noktada seçilmiş ise motor ve hidrolik verimliliğinin yüksek olmasının avantajları neredeyse ortadan kalkıyor. Pompa eğrisi üzerinde belirtilen en yüksek hidrolik verim noktasının ±%20 aralığındaki bölgede seçilmesi gerekiyor. Eğer bu bölgede seçilmezse yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilemeyebilir.

Frekans konvertörlü sirkülasyon pompasıhidroforlar 1

Genleşme Tankı

Projede kullanılacak olan Yangın Pompa seti, 1 adedi asıl, 1 adedi yedek ve 1 adedi tesisat kaçaklarını önlemek üzere jokey pompadan oluşuyor. Setin içerisinde genleşme tankı da yer alıyor.

Genleşme tankı ısının kontrol alınmasını sağlayarak, sistemdeki basıncı düşürür. Böylece ısının kontrol alınmasını sağlar. Suyun ısındığı zaman genleşmesi nedeniyle, kapalı ısıtma sistemlerindeki basınç artar. Eğer sıcaklığın artması ile genleşen su kontrol altına alınmaz ise borularda, kazanda ve ısıtma sisteminde sızıntılara neden olarak sistemin arızalanmasına yol açar.

Genleşme tankı artan ısı basıncı ve ısıtma sistemi arasındaki “ara bulucu” görevini üstlenmektedir. Sistemin istenilen performansta çalışmasına yardımcı olur. Günümüzde her kazan dairesinde bir genleşme tankı bulunmaktadır. Genleşme tankları, sistemdeki basıncı eşitler. Lastik bir diyafram ile iki bölüme ayrılmış küçük bir tanktır. Sistem şu şekilde işler; sıcak su, ısıtma sistemine girerken sistemdeki basınç artar. Bu basınç arttıkça, genleşme deposunda bulunan diyafram aşağı itilir. Böylece tanktaki hava sıkışır ve fazla suyun girmesi için alan yaratılmış olur. Sistemdeki aşırı basınç azalır ve böylelikle boruların hasar görmesi önlenmiş olur.

genlesmetanki

Atık Su Pompası

DWWP Serisi dalgıç pompalar su altında çalışmaya uygun, tek kademeli, monoblok pompalardır.

Döküm gövdeli, 2900 RPM, çıkış çapı DN 50, parçalayıcı bıçaklı, trifaze, santrifüj dalgıç atık su pompalarıdır. Bu tip pompalarda gresli kapalı rulman kullanılmaktadır.

Domestik ve endüstriyel ham atık sular, katı ve lifli parçalar içeren sıvılar olan proseslerde kullanılır. Hidrolik alanına bağlı olarak, pompa aşağıdaki akışkanların iletimi için kullanılır

● Evsel atık su

● Çamurlu ve pis sular

● Endüstriyel atık su

● Yağmur suyu

● Yeraltı suyu

Dwwp gr 18

Prestijli Projelerin Tercihi

Yangın güvenlik sistemleri, canlılığı tehdit eden yangın felaketine karşı müdahale imkânı sağlayacak. Yangınının hızlıca kontrol altına alınması için söndürme sistemlerinin de hızlı ve verimli çalışması kaçınılmaz bir gereksinim olarak öne çıkıyor. Bu noktada pompanın verim ve enerji tasarrufu sağlaması da ilgili projenin ihtiyacına göre seçilmesinde yatıyor.

Duyar Pompa, yangın söndürme sistemlerindeki uzmanlığıyla, uluslararası standartlara uygun (NFPA 20, TSE ve CE) yüksek verimli yangın pompaları üreterek, ihtiyaca en uygun seçimlerin yapılmasını sağlıyor. Firma; Bina teknolojilerinde, Endüstriyel Tesislerde, Enerji Tesislerinde, Akaryakıt ve Gaz Sanayisinde kullanılabilir, geniş ürün gamına sahip. Ayrıca geniş satış sonrası servis ağıyla, düşük montaj ve kullanım maliyetleri barındırarak kolaylık sağlıyor.

Duyar Pompa, yangın söndürme sistemlerindeki uzmanlığıyla, uluslararası standartlara uygun (NFPA 20, TSE ve CE) yüksek verimli yangın pompaları üreterek, ihtiyaca en uygun seçimlerin yapılmasını sağlıyor. AR-GE yatırımlarıyla geliştirilen akıllı teknolojili, verimli enerji sunan ürün gamıyla; Bina teknolojilerinde, Endüstriyel Tesislerde, Enerji Tesislerinde, Akaryakıt ve Gaz Sanayisinde kullanılabilir. Ayrıca geniş satış sonrası servis ağıyla, düşük montaj ve kullanım maliyetleri barındırarak kolaylık sağlıyor.