Haberler

Özen Mensucat’da Duyar Pompa Güvencesi

Özen Mensucat

TAHA Şirketler Grubu’na bağlı bir kuruluş olarak tekstil ve hazır giyim sektöründe, tasarım, üretim ve pazarlama alanında faaliyet gösteren Özen Mensucat, yangın güvenlik çözümü olarak Duyar Pompa ürünlerini tercih etti.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi ve Bağcılar’da 20.000 m²’si kapalı, 26.000 m²’lik alanda hizmet veren Özen Mensucat, Çerkezköy fabrikasında DSP 125-315 Yatay Ayrılabilir Gövdeli 160 kW Elektrik Motorlu 1 adet asıl, DSP 125-315 Yatay Ayrılabilir Gövdeli 164 kW IVECO Dizel Motorlu 1 Adet yedek olmak üzere 2 Adet pompa ve tesisat kaçaklarını gidermek üzere 1 adet jokey pompadan oluşan yangın pompa seti kullanıldı. Duyar pompa uzmanlığı ile seçilen NFPA 20 uyumlu pompaların çarkları bronz, sızdırmazlık ise yumuşak salmastra ile sağlanmaktadır.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı ihracatçı firmalar listesinde ilk 50 içerisinde yer alan Özen Mensucat- Taha Pazarlama ve Mağazacılık şirketin tedarikçileri arasında yer almak Duyar pompa olarak bizleri mutlu ediyor. Tekstil sektörü yapısı itibarı ile yüksek yangın risk grubu içerisinde yer alıyor. Ürün grubumuz içerisinde yer alan DSP Yatay Ayrılabilir Gövdeli Pompalar tekstil sektöründe yoğunlukla tercih ediliyor. Hacmi ve pompa gücü itibarı ile olası afet durumlarında acil müdahale için uygun yapıda bulunuyor.