Haberler

Çalık Enerji Libya’da Duyar Pompa Güvencesinde

 

Çalık Enerji’nin yürütmekte olduğu Libya Elektrik Santrali’nde yangın güvenliği Duyar Pompa tarafından sağlanacak. 65 yıllık sektör tecrübesiyle öne çıkan Duyar Pompa; uluslararası standartlara uygun, çevreye duyarlı ve akıllı teknoloji pompalarıyla yangın güvenliğini sağlamaya devam ediyor.

Çalık Enerji tarafından yürütülen Libya Elektrik Santrali’nde kullanılacak yangın pompaları için sektörün köklü geçmişe sahip markası olan Duyar Pompa tercih edildi.

Duyar Pompa Libya Elektrik Santrali Projesi’nde DNP 80-250 NFPA 20’ye uygun, yatay uçtan emişli 55 kW elektrik motorlu bir adet asıl ve bir adet yedek olmak üzere, iki yangın pompası ve tesisat kaçaklarını gidermek üzere bir adet jokey pompadan oluşan yangın seti ve üç pompalı konvansiyonel tip hidrofor setiyle çözüm ortağı oldu.

Duyar Pompa Genel Müdürü Faik Öner, yaptığı açıklamasında,

“65 yıllık sektör tecrübemizle, tamamının yerli imkanlarla ve Türk Mühendisliğiyle üretilen pompa ve hidrofor sistemlerimizle global ölçekte hizmet sunmaya devam ediyoruz. Yangın gibi tüm canlılığı tehdit edebilecek tehlikelere karşı verimli, uluslararası standartlara uygun ve akıllı teknoloji olan yangın pompalarımızla gerekli güvenliği sağlıyoruz. Pompa sistemlerinin kullanımında etkin ve uzun ömürlü bir sonuç almak için verimliliği etkileyen faktörlerin ön plana alınması gerekiyor. Doğru tercihlere bağlı olarak pompanın tasarruflu ve sessiz çalışmasını sağlamak mümkün. Bu konuda geliştirmiş olduğumuz AR-GE faaliyetlerimizle, iş birliği yaptığımız çalışmalarda doğru ve etkin çözümler sunmayı sürdürüyoruz. Köklerimiz Yerli, Vizyonumuz Global anlayışımızla, 65 yıl önce başlatmış olduğumuz yolculuğumuzu sınırlarımızın dışına da taşımanın haklı gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.