Haberler, Sosyal Sorumluluk Projeleri

Duyar Pompa’dan 23 Nisan’da Eğitime Duyarlı Hareket

65 yıllık sektör tecrübesiyle öne çıkan Duyar Pompa, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Meslek Lisesi Öğrencilerine sektör ve AR-GE çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Türk Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine sunum yapan Duyar Pompa AR-GE Şefi Yüksek Mühendis Erdem Alemin, pompa sistemlerinin sektördeki önemine değinmekle beraber yangın güvenliği hakkında yaptıkları çalışmaları aktardı. Uluslararası standartlara uygun, verimli enerji sarfiyatı sağlayan yangın pompası geliştirdiklerini belirten Alemin, “Yangın güvenliği hayati bir öneme sahip ve bu alanda bilinçli bireylerin yetişmesi çok önemli” dedi.

65 yıla dayanan sektör tecrübelerini ve teknik bilgilerini öğrencilerle paylaşan Duyar Pompa AR-GE ekibi, öğrencilerin derslerde öğrendiklerini pekiştirmeleri sağladı. Duyar Pompa söz konusu etkinliklerle, öğrencilerin sektörde kariyer yapma potansiyellerini keşfetmelerini ve bu alanda uzmanlaşmalarını teşvik etmeyi hedefliyor.

Duyar Pompa Genel Müdürü Faik Öner, verilen eğitim kapsamında şu değerlendirmelerde bulundu:

“Öncelikle tüm dünya çocuklarına armağan olmuş Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı kutluyor ve bu vesileyle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyorum. Duyar Pompa olarak, ilkelerimizden biri ‘Eğitime Duyar’lılık’ ve bu anlayışımızı firma içerisindeki eğitimlerimiz ve ülke genelinde okullarla yapmış olduğumuz etkinliklerimizle hayata geçiriyoruz. Bugün de geleceğimizin mimarı öğrencilerimizle buluştuk. Sektör ve pompa sistemleri hakkında bilgiler paylaştık. Yangınla mücadele sistemleri konusunda AR-GE birimimizin geliştirdiği, enerji verimi yüksek, uluslararası standartlara uygun pompa ve hidrofor sistemlerimiz hakkında bilgiler verdik. Çevreye duyarlı, yeşil endüstrinin kurulumu için çalışmalarımızı paylaştık. Temiz ve verimli enerji kullanımı konusunda Pompa sistemlerinin rolü çok önemli. Bu sorumluluğu ve bilinci bizden sonraki nesle aktarmamız gerekiyor. Bu nedenle Meslek Liseleri ve üniversitelerle olan çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Çevreye duyarlı pompa sistemleri üretimine önem veren ve katkı sağladığı tüm projelerde çevreci çözümler sunan Duyar Pompa, sektörün önde gelen firmaları arasındaki yerini koruyor. AR-GE çalışmalarıyla birlikte Duyar Pompa bünyesinde üretilen pompa sistemleri uluslararası kalite belgeleriyle standartlara uygunluk, verimli enerji sarfiyatıyla yaşama duyarlılık sağlıyor. Bu kapsamda ulusal ve uluslararası ölçekte, büyük projelerde yer almaya devam ediyor. Özellikle “Yangınlara Duyar’lıyız” diyerek yangınla mücadele konusuna büyük önem veren Duyar Pompa, sadece bugünün değil, geleceğin ihtiyaçlarını öngörerek yangın pompası üretiyor.