Haberler

Yeni Açılan Tokat Havalimanı “Yaşama Duyarlıyız” Dedi

tokat haber gorseli

Tokat Havalimanı Duyar’lı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan, Türkiye’nin 57. Havalimanı niteliğini taşıyan Yeni Tokat Havalimanı, Duyar Pompa ve Hidrofor sistemlerinin güvencesi altına alındı.

Yapımı 3 yılda tamamlanan, 1 milyar 200 milyon TL yatırım bedeli olan ve 2 milyon yolcu kapasiteli Tokat Havalimanı, 25 Mart 2022’de hizmete açıldı. Tokat Havalimanı yangın güvenlik sistemlerinde Duyar Pompa akıllı teknolojileri kullanılacak.

Yangın pompası ve Hidrofor sektöründe 65 yıllık sektör tecrübesine sahip Duyar Pompa, AR-GE çalışmalarıyla geliştirdiği, yüksek verimli, enerji tasarrufu sağlayan ve çevreye duyarlı ürün gamıyla sektörün lider firmaları arasında yer alıyor.

Hidrofor Sistemleri Tokat Havalimanı’nda

Tokat Havalimanı’nda Duyar Pompa; OPUS serisi frekans kontrollü ıslak rotorlu sirkülasyon pompaları, DIP serisi frekans kontrollü kuru rotorlu sirkülasyon pompaları ve DMVP SS F serisi frekans kontrollü paslanmaz hidrofor grupları, DWWP serisi atık su pompaları ve DGT serisi genleşme tankları ile projede yer aldı.

Yüksek Verimli, Uzun Ömürlü

Yeni Tokat Havalimanı’nın şehrin gelecekti hedeflerinin bir sembolü olduğunu belirten Duyar Pompa Genel Müdürü Faik Öner, “Türkiye’nin 57. Havalimanı olan Yeni Tokat Havalimanı’nda Duyar Pompa çözümleriyle yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu projenin hazırlanmasında ve devreye alınmasında ciddi emek sarf eden ekibime sizin aracılığınızla bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Köklerimiz yerli vizyonumuz global yaklaşımıyla ıslak rotorlu ve kuru rotorlu sirkülasyon pompalarımızın yanı sıra hidrofor çözümlerimizle de bu proje de yer aldık. Sirkülasyon pompalarımız, ısıtma, soğutma ve klima sistemlerinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. OPUS, pompa sistemin ihtiyacını algılayıp bu ihtiyaca uygun olarak asgari enerji tüketimi ile yüksek verimli ve uzun ömürlü kullanımın garantisi veriyoruz. Güvenilir, etkin ve yerli kaynak kullanımıyla pompa ve hidrofor çözümleri alanında beklentileri üst düzeyde karşılayan, çevreye duyarlı felsefesini ilke edinen Duyar Pompa olarak, yeşil yatırımlara teşvik eden ürün zincirlerimizle büyük çaplı projelerde yer almaya devam edeceğiz. Üretim, yeşil dönüşümü esas alarak şekilleniyor ve ticari hayata yön verir duruma geliyor. Bizlerde Duyar ailesi olarak küresel değer zincirlerinin gölgesinde çalışmalarımıza yön veriyoruz. Temiz enerji yaklaşımının dışına çıkmadan daha sürdürülebilir ve çevreye saygılı üretim döngüleri sağlamanın yollarını ortaya koyan sürdürülebilir endüstri için var gücümüzle çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Related Posts