Sosyal Sorumluluk Projeleri

Türkçimento Lisesi’nde Eğitim Duyar’lı

turkcimento duyar egitim scaled

TÜRKÇİMENTO Meslek Lisesi’nde Eğitim Duyar’lı

Duyar Pompa ürünlerinden OPUS Serisi Sirkülasyon Pompası ve Frekans Konvertörlü Hidrofor Türkçimento Meslek Lisesi öğrencilerinin uygulamalı eğitimine destek vermek amacıyla hizmete sunuldu.

Duyar Pompa 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Meslek Lisesi öğrencilerine sektör hakkında bilgilendirici sunum yapmıştı. Kurulan iş birliği kapsamında Türkçimento Meslek Lisesi öğrencilerinin uygulamalı ve etkili bir eğitim alabilmeleri için OPUS ve Hidrofor ürünleri verildi.

65 yıla dayanan sektör tecrübelerini ve teknik bilgilerini öğrencilerle paylaşan Duyar Pompa AR-GE ekibi, öğrencilerin derslerde öğrendiklerini pekiştirmeleri sağladı. Duyar Pompa söz konusu etkinliklerle, öğrencilerin sektörde kariyer yapma potansiyellerini keşfetmelerini ve bu alanda uzmanlaşmalarını teşvik etmeyi hedefliyor.

OPUS ve Hidrofor ürünleri, Türkçimento Meslek Lisesi öğrencilerinin endüstriyel pompa sistemleri konusunda pratik bilgi ve beceri kazanmaları için okul hizmetine verildi. Öğrenciler, bu ürünleri kullanarak ürün üzerinde uygulamalarını deneyimleyecek ve endüstriyel pompa sistemlerinin nasıl çalıştığını daha iyi anlayacaklar.

2

Uygulamalı Eğitim

Duyar Pompa Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Ergin Olgun şöyle açıkladı:

“Öğrencilerimizin sadece teorik bilgi değil, aynı zamanda pratik deneyim de kazanmalarını sağlamak amacıyla böyle bir iş birliğine imza attık. Duyar Pompa’nın teknolojik ve çevre dostu ürünleriyle öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Duyar Pompa olarak, ilkelerimizden biri ‘Eğitime Duyar’lılık’ ve bu kapsamda hem Meslek Lisesi hem de üniversite öğrencileriyle sık sık buluşmalar gerçekleştiriyoruz. AR-GE çalışmalarımız, sektörel gelişmeler ve iklim krizi çerçevesinde sunumlar gerçekleştiriyoruz. Buluşmalarımızla geleceğimizin mimarı gençlerimize yol göstermeyi ve sektöre katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Söz konusu buluşmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

“Bugün Türkçimento meslek lisesi hizmetine sunmuş olduğumuz OPUS Sirkülasyon Pompası ve Hidrofor, Frekans Konvertörlüdür. Böylece ürünlerin yüksek verimle ve düşük enerjiyle çalışması sağlanır. Gerek enerjiye duyulan ihtiyaç gerekse iklim krizi kapsamında enerji sarfiyatının düşürülmesi önem arz etmektedir.”

Frekans Konvertörlü OPUS ve Hidrofor

Duyar Pompa yüksek verimli ve çevreci ürün gamıyla çözüm ortağı olduğu Galatasaray Tesislerinde yer alan Hidrofor ve sirkülasyon pompaları frekans konvertörleri sayesinde verimli enerji sunmaktadırlar. Frekans konvertörlü pompalar, ihtiyaç duyulan maksimum yüke uygun olarak Duyar Pompa mühendisleri tarafından seçilmektedirler.

Frekans konvertörlü sirkülasyon pompaları, ısıtma periyodunun %98’ine karşılık gelen kısmı yük ihtiyaçlarında frekansı düşürerek, pompanın gerçekte ihtiyaç duyulan değere daha yakın bir noktada çalışmasına olanak tanırlar. Böylece önemli bir enerji tasarrufu sağlarlar. Enerji verimliliğini etkileyen bir diğer konu ise, pompaların seçimine ilişkindir. Eğer pompa yanlış noktada seçilmiş ise motor ve hidrolik verimliliğinin yüksek olmasının avantajları neredeyse ortadan kalkıyor. Pompa eğrisi üzerinde belirtilen en yüksek hidrolik verim noktasının ±%20 aralığındaki bölgede seçilmesi gerekiyor. Eğer bu bölgede seçilmezse yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilemeyebilir.

BRKR2697 rs

Frekans konvertörlü sirkülasyon pompası

Pompa ve Hidroforun Markası Duyar

Çevreye duyarlı pompa sistemleri üretimine önem veren ve katkı sağladığı tüm projelerde çevreci çözümler sunan Duyar Pompa, sektörün önde gelen firmaları arasındaki yerini koruyor. AR-GE çalışmalarıyla birlikte Duyar Pompa bünyesinde üretilen pompa sistemleri uluslararası kalite belgeleriyle standartlara uygunluk, verimli enerji sarfiyatıyla yaşama duyarlılık sağlıyor. Bu kapsamda ulusal ve uluslararası ölçekte, büyük projelerde yer almaya devam ediyor. Özellikle “Yangınlara Duyar’lıyız” diyerek yangınla mücadele konusuna büyük önem veren Duyar Pompa, sadece bugünün değil, geleceğin ihtiyaçlarını öngörerek yangın pompası üretiyor.

Duyar Pompa, yangın söndürme sistemlerindeki uzmanlığıyla, uluslararası standartlara uygun (NFPA 20, TSE ve CE) yüksek verimli yangın pompaları üreterek, ihtiyaca en uygun seçimlerin yapılmasını sağlıyor. AR-GE yatırımlarıyla geliştirilen akıllı teknolojili, verimli enerji sunan ürün gamıyla; Bina teknolojilerinde, Endüstriyel Tesislerde, Enerji Tesislerinde, Akaryakıt ve Gaz Sanayisinde kullanılabilir. Ayrıca geniş satış sonrası servis ağıyla, düşük montaj ve kullanım maliyetleri barındırarak kolaylık sağlıyor.

 

Related Posts