Haberler

Milli Kütüphane’de Milli Ürün; Duyar Pompa

Milli Kütüphane

Günümüzde Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan Millî Kütüphane’nin Ankara’da yer alan merkezinin ek binasında Duyar Pompa ürünlerini kullandı.

Türkiye’nin kültürel hafızası: Millî Kütüphane’de DNP 80-250 Uçtan Emişli 75 kW Elektrik motorlu 1 adet asıl 1 adet yedek olmak üzere 2 adet ana yangın pompası ve tesisat kaçaklarını gidermek üzere 1 adet jokey pompa kullanıldı. NFPA 20 standartlarına uygun olarak seçilen pompaların çarkları bronz döküm, sızdırmazlık ise yumuşak salmastra ile sağlanmaktadır.

Duyar Pompa olarak; sahip olduğu her türden yazılı ve görsel mirası koruyup, tasnif ederek kullanıma sunmak ve gelecek nesillere aktarmak misyonunu ve sorumluluğunu taşıyan ülkemizin değerli ve köklü kurumlarından Milli Kütüphane’nin Duyar Pompa ürünleri kullanması bizim için bir onur nişanesidir. Koleksiyonlarında günümüz  itibarıyla 1 milyon 410 bin basma kitap, 27 bin 796 el yazması eser, sayıları tahmini 10 milyona ulaşan 255 bin cilt süreli yayın, 32 ayrı türde 134 bin 611 kitap dışı materyal, 26 bin 362 makaralık mikrofilm koleksiyonu bulunan Milli Kütüphane’nin referanslarımız arasında yer almasında ayrıca gurur duyuyoruz.

Related Posts